Bibelsamtal i fastan
23120
post-template-default,single,single-post,postid-23120,single-format-standard,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Bibelsamtal i fastan

Varje torsdag i fastan inbjuder vi till digitalt bibelsamtal kl 19. Upplägget är så att en av Baptist- eller Missionsförsamlingens pastorer först håller ett inledande bibelstudium på 20-30 min och därefter ges möjlighet för deltagarna att ställa frågor och samtala om dagens text och tema. Samlingarna görs över Teams och länken är samma varje vecka: http://bit.ly/bibelsamtal.

25 februari

Befrielse och ökenvandring

4 mars

Fångenskapen i Babel och att vara kyrka på nya sätt

11 mars

Till jordens yttersta gräns – Lärjungaskap när det kostar på

18 mars

Evangelium för alla – om befrielse & korset

25 mars

Du som gick före oss – Jesus ökenvandring till Getsemane